+421 918 994 093 (po-pi: 8:00-13:00)


DVD DVD sada: Nesmrtelní válečníci (6 DVD) - papierový obal

DVD sada: Nesmrtelní válečníci (6 DVD)

Heroes And Villains Collection

Kategória:
dokument / Povianočný výpredaj
Réžia:
ID:
27097
Zvuk:
český 5.1, anglický 5.1
Obraz:
16:9
Titulky:
české

Dostupnosť:
Na sklade - zvyčajne odosielame do 24 hodín.
Cena:
€ 7.99 € 4.99
Nákupom získate 25 kreditov.

Kolekcia obsahuje:

1. Nesmrteľní Vojaci: Spartakus

2. Nesmrteľní Vojaci: ATTILA

3. Nesmrteľní Vojaci: ŠÓGUN

4. Nesmrteľní Vojaci: Richard Levie SRDCE

5. Nesmrteľní Vojaci: CORTÉS

6. Nesmrteľní Vojaci: NAPOLEON

 

1. Nesmrteľní Vojaci: Spartakus Gladiátor, ktorý sa vzbúril a viedol ďalšie otrokmi k ozbrojenému odporu. S nimi postupne vytvoril armádu, ktorej povstania patrilo k najväčším, akým kedy Rímske impérium čelilo. Pod Spartakovým (dvdsvet.cz) vedením boli vzbúrenci úspešní v niekoľkých bitkách. Po ročnom víťaznom ťažení Talianskom bol však nakoniec aj so svojimi mužmi zabitý v roku 72 pred n.l. v bitke pri rieke Silarus.

 

2. Nesmrteľní Vojaci: ATTILA Hunský bojovník, nazývaný Bič boží, postrach okolitých národov. V začiatkoch svojho panovania vládol spolu s bratom Blede, ktorého však nechal čoskoro zavraždiť (dvdsvet.cz) a zjednotil tak všetku vládu do svojich rúk. Viedol mnoho nájazdov do vnútra Rímskej ríše a dostal sa až do Francúzska, kde však bol po porážke v bitke na Katalaunských poliach roku 451 zastavený. Nasledujúci rok napriek tomu pokračoval do Talianska. Jeho dobyvačné chúťky ale zastavila smrť - za nevyjasnených okolností roku 453 zomrel, údajne otrávená svojou manželkou Ildikó.

 

3. Nesmrteľní Vojaci: ŠÓGUN Tokugawa Ieyasu, Japonský bojovník, štátnik a zakladateľ šógunské dynastie Tokugawa. Žil v nepokojnej dobe klanových vojen, v ktorých dosiahol mnohých úspechov, a bol obávaným protivníkom. V roku 1600 zvíťazil v rozhodujúcej bitke u (dvdsvet.cz) Sekigahary, a stal sa tak v podstate pánom celého Japonska. Cisár mu potom udelil titul šógun (cisársky regent) a šógunát Tokugawa sa udržal cez ďalších 200 rokov.

 

4. Nesmrteľní Vojaci: Richard Levie SRDCE Slávny anglický kráľ, ktorého meno sa stalo synonymom rytierstva a chrabrosti. Čoskoro po svojej korunováciu vytiahol na krížovú výpravu a podarilo sa mu poraziť sultána Saladin aj dobiť prístav Jaffa. Potom sa zapojil do anglicko-francúzskej vojny (dvdsvet.cz) a roku 1199 bol smrteľne zranený pri obliehaní hradu Chalus. Svoje priezvisko získal až po smrti: pri balzamovanie jeho tela sa zistilo, že jeho srdce má naozaj veľkej miery - odtiaľ teda Levie srdce.

 

5. Nesmrteľní Vojaci: CORTÉS Hernán Cortés sa stal jedným z najslávnejších kolonizátori Ameriky. Napriek zákazu plávalo na Yucatan a odtiaľ za bohatstvom aztéckej ríše. Roku 1511 sa vylodili v blízkosti hlavného mesta Tenochtitlan, aztécký vládca Montezuma mu však vstup do mesta nepovolil. Cortés teda založil vlastnú osadu (dnešnej Veracruz) a vydal sa do vnútrozemia, kde sa spojil z miestnymi kmeňmi. Nakoniec bez boja obsadil Tenochtitlan (dvdsvet.cz) a zajal Montezuma, čím sa stal vládcom Mexika. Série odporcov sa ho snažila zosadiť, vždy sa mu však podarilo útoky odraziť. Podnikol ešte niekoľko výprav do Panamy a Severnej Ameriky a nakoniec sa vrátil do Španielska, kde roku 1547 zomrel.

 

6. Nesmrteľní Vojaci: NAPOLEON Napoleon Bonaparte začínal ako kapitán vo francúzskej armáde. Vďaka brilantnímu taktickému myslenia sa mu darilo dosiahnuť povýšenie a čoskoro sa dostal na popredné pozície vo vedení štátu. Roku 1804 sa stal francúzskym cisárom. Počas svojej vlády viedol celú sériu bitiek, (dvdsvet.cz) zvyčajne víťazných, v ktorých preukázal svoj výnimočný vojnový um. Nakoniec v roku 1813 podľahol presile a skončil vo vyhnanstve na ostrove Elba. Odtiaľ však unikol a získal späť trón. Jeho cisárstva však trvalo len 100 dní, potom ho porážka v bitke pri Waterloo 18.6.1815 prinútila abdikovať a bol deportovaný na ostrov Svätá Helena, kde aj roku 1821 zomrel.

Hlavný partner

Kontakt
HOLLYWOOD C.E.S., s.r.o.
Bernolákova 14
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská Republika

+421 918 994 093
(po-pia: 08:00-13:00)
info@niagara.sk
Odporúčame tiež
Plyšákovo.sk