+421 918 994 093 (po-pi: 8:00-13:00)


DVD 3x Juraj Jakubisko

3x Juraj Jakubisko

Kategória:
kolekcie / slovenský a český film
Réžia:
Hrajú:
Zvuk:
slovenský 2.0
Obraz:
4:3
Titulky:
slovenské, anglické

Dostupnosť:
Na sklade - zvyčajne odosielame do 24 hodín.
Cena:
€ 7.99 € 6.95
Nákupom získate 35 kreditov.

DVD kolekcia obsahuje:

 

1. Kristove roky

Bohato členená výpoveď o nástojčivej potrebe konečného rozhodnutia človeka na životnej križovatke. Maliar Juraj, Slovák žijúci v Prahe, si po tridsiatke so skrývanou bezradnosťou uvedomuje bezcieľnosť svojho doterajšieho života bez záväzkov a povinností. Postupne si vo vzťahu k blízkym ľuďom uvedomuje svoje životné postavenie, aby nakoniec dospel k pokusu začať žiť svoj život nanovo a lepšie.

 

2. Vtáčkovia, siroty a blázni

O lásce a bláznovství dvou kamarádů a jedné dívky Znovuzrození po 30ti letech v komunistickém trezore!První film z Jakubiskové Trilogie o štěstí je plný fikce a expresívních obrazů,kde láska, štěstí, svoboda a smrt jsou základními principy života. Nekonvenční příběh třech přátel - sirot Yoricka, a Andreja a jejich společné lásky Marty se odehrává ve světe plném násilí, cynizmu a krutosti,kde jedinou cestou ke štěstí je bláznovstvíDalšími filmy trilogie jsou Sedím na konári a je mi dobře a Lepšie by bohatý a zdravý ako chudobný a chorý.

 

3. Sedím na konári a je mi dobre

Tragikomické ohliadnutie sa za koncom druhej svetovej vojny a obdobím nástupu komunistickej mašinérie. Na tomto pozadí sa odohráva chvíľami až snový príbeh troch hlavných protagonistov - komedianta Pepeho, frontového vojaka Prengela a židovského dievčaťa Ester, ktoré sa vracia z koncentračného tábora. Traja ľudia bez domova sa snažia naplniť svoju predstavu o šťastí. Vybrali si však zlú dobu.

Hlavný partner

Kontakt
HOLLYWOOD C.E.S., s.r.o.
Bernolákova 14
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská Republika

+421 918 994 093
(po-pia: 08:00-13:00)
info@niagara.sk
Odporúčame tiež
Plyšákovo.sk