+421 918 994 093 (po-pi: 09:00-15:00)


LP Collegium Musicum: Konvergencie

Kategória:
Pop / Rock

Dostupnosť:
Na sklade - zvyčajne odosielame do 24 hodín.
Cena:
€ 29.99 € 29.95
Nákupom získate 150 kreditov.

Vydavateľstvo Opus prichádza na trh s dvojalbumom Konvergencie formácie Collegium Musicum vo formáte 180g vinylovej dvojplatne.

 

Po desiatkach rokov vychádza reedované vydanie kultového dvojalbumu Collegium Musicum - Konvergencie na dvoch 180g LP platniach, vyrobené technológiou priameho analógového metalického masteringu. Mastering i samotné lisovanie prebiehalo v prísne analógovej forme, bez akéhokoľvek zásahu do zvuku, so snahou čo najvernejšie reprodukovať originál. Použité boli precízne nastavené magnetofóny Studer. Na celý proces dohliadal zvukový majster Ladislav Krajčovič s viac ako 35-ročnou praxou, okrem iného i vo vydavateľstve Opus.

 


Prvá strana / Side One
P. F. 1972
(Marián Varga / Kamil Peteraj)

Druhá strana / Side Two
SUITA PO TISÍC A JEDNEJ NOCI / AFTER THOUSAND AND ONE NIGHT SUITE
(Marián Varga, Fedor Frešo, František Griglák, Dušan Hájek)
Voľné spracovanie hudobných tém baletu N. A. Rimskeho-Korsakova »ŠEHEREZÁDA« / Free creation of musical themes

Tretia strana / Side Three
PIESNE Z KOLOVRÁTKU / THE SPINNING WHEEL SONGS
(Marián Varga, Fedor Frešo, František Griglák, Dušan Hájek / Kamil Peteraj)

Štvrtá strana / Side Four
EUFÓNIA / EUPHONY
(Marián Varga)

 


Marián Varga je jednou z najoriginálnejších osobností slovenskej hudobnej kultúry. Jeho vstup na slovenskú hudobnú scénu v 2. polovici 60. rokov v skupine Prúdy a následne v skupine Collegium Musicum priniesol zásadnú originalitu, novátorstvo a výrazný vývojový posun v slovenskej rockovej hudbe i v slovenskej modernej populárne hudbe. Jeho skladateľský a interpretačný talent je jedinečný, vďaka čomu sa stal neopakovateľnou a nepriehliadnuteľnou osobnosťou hudobnej scény.

Konvergencie sú druhou štúdiovou nahrávkou formácie Collegium Musicum, v ktorej sa stretli osobnosti Marián Varga, Fedor Frešo, František Griglák a Dušan Hájek. Sú zároveň prvým slovenským rockovým dvojalbumom a tiež prvým albumom vydavateľstva Opus, ktoré vzniklo oddelením sa od pražského Supraphonu. Nahrával sa v Československom rozhlase v Bratislave v septembri a októbri 1971 a vyšiel na vianočný trh toho istého roku. Nahrávka mala obrovský úspech, predalo sa z nej okolo 140 000 kusov. Album zahŕňa štyri skladby, prvá a tretia sú spievané (text: Kamil Peteraj, spev: Pavol Hammel), druhá a štvrtá sú inštrumentálne.

Najpredávanejšie v kategorii zobraziť viac
LP - ANNA K. - SVETLO
€ 19.49
Vypredané
Hlavný partner

Kontakt
HOLLYWOOD C.E.S., s.r.o.
Bernolákova 14
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská Republika

+421 918 994 093
(po-pi: 09:00-15:00)
info@niagara.sk
Odporúčame tiež
Plyšákovo.sk